BRNO +420 511 110 662 brno@alfa-agency.cz | PRAHA +420 222 360 511 praha@alfa-agency.cz

Moje host rodina byla velmi milá, přivítali mě jako pravého člena rodiny a dělali vše pro to, abych se cítila co nejvíce jako doma. Paní byla velmi hodná, její jídlo bylo skvělé a spolubydlící i ostatní studentky v domě byly přátelské.

Byly jsme spolu hodně krát i venku a díky nim jsem navštívila i mnoho muzeí, památek, obchodů, kaváren a mnoho dalšího.

Co se týče Kaplan Whittier, myslím, že jsem si nemohla vybrat lepší školu. Celé vedení i učitelé byli velmi ochotní, vždy mi se vším pomohli a ke konci kurzu se školní prostředí zdálo spíše jako jedna velká rodina.

Spolužáci byli taky úžasní, spřátelila jsem se zde s mnoha studenty z celého světa a za to jsem velmi vděčná. Školní aktivity také hodnotila pozitivně, výběr byl velký a vždy se našlo něco pro každého.

Mě osobně nejvíce bavily cooking aktivity, kdy někteří studenti ze stejného státu připravili pokrmy z jejich domácí kuchyně, aby je ostatní mohli vyzkoušet. Nejvíce památná aktivita pro mě však byl výlet do Downtown Los Angeles, kde jsem měla možnost poznat více studentů, na kterých mi do dnešního dne velmi záleží, dokonce jsme se s některými už domlouvali na příštím setkání!

I přesto, že jsem sem přišla s AJ na úrovni C2 a většina předmětů pro mě byla lehká, myslím, že jsem se zlepšila o mnohem lépe způsoby, které bych v Česku najít nemohla.

Každodenní komunikace s rodilými mluvčími mě naučila více přirozené mluvě a přijdu si v AJ více sebevědomá. Celkově bych tento kurz velmi doporučila, i přesto, že jsem v Kalifornii strávila pouze jeden měsíc, stihla jsem poznat nespočet nových míst, udělat si mnoho cenných přátel a hlavně mám teď navždy ty nejlepší a nezapomenutelné vzpomínky.

Díky tomuto měsíci jsem zažila pro mě to nejvíce významné léto, na které nikdy nezapomenu, a nemohla bych být šťastnější že jsem si vybrala Kaplan. Určitě bych se sem chtěla někdy v budoucnu zase vrátit!

Anna 16 let
letní jazykový pobyt v USA