BRNO +420 511 110 662 brno@alfa-agency.cz | PRAHA +420 222 360 511 praha@alfa-agency.cz

Tento letní jazykový pobyt na Maltě se mi velmi líbil, byla to pro mne velká zkušenost a určitě bych tam jela ráda znovu. Už teď je mi jasné, že jsem na Maltě nebyla naposledy.

Hostitelská rodina byla skvělá. Paní domácí vařila výborná jídla, hodně se zajímala o to, kam jdu a kdy se vrátím. Přeci jen jsem v rodině trávila hodně času a bylo podstatné se tam cítit dobře, což se splnilo a určitě bych je doporučila.

Se školou jsem byla také spokojena a celkově jsem vystřídala tři skupiny se třemi odlišnými učiteli. U dvou případů jsem byla opravdu spokojená a výuka mě bavila, ale v jedné skupině se nám učitelka tolik nevěnovala a děti v této třídě byly stejné národnosti, takže se tam anglicky moc nemluvilo, a proto jsem se nechala přeřadit.

Dopolední program po škole byl ve většině případů příjemný. Nejlepší byl asi aquapark, a kdyby tam bylo více takových sportovních aktivit, nezlobila bych se.

Hodně jsme navštěvovali různé pláže, kde někdy byli v moři medúzi, ale to je asi na Maltě normální. Jediné co mi trochu vadilo, že jsme si museli platit lehátka, tedy kdo chtěl, ale byla to značná většina.

Dostávali jsme od školy také obědy, které byli v dostačujícím množství a většinou docela chutné. Mohlo by tam být více různých jídel, než jen samé bagety, ale často k tomu bylo i ovoce.

Na večerní program si nemohu stěžovat, hodně mě tam bavil sportovní večer, který tam bohužel byl jen jednou. Někdy jsme také měli volný program, kdy jsem šla s kamarády do města, byli to děti buď z hostitelské rodiny nebo ze školy. Ze začátku jsme drželi jako česká skupina, ale jak jsem poznala nové lidi, začala jsem podnikat různé akce spíše s nimi.

Celkově byl program pořádaný školou zábavný. Škola mě v angličtině určitě posunula, ale nejvíce mi dala konverzace s ostatními dětmi, kdy jsem si našla i hodně nových kamarádů z různých zemí.

Valerie 13 let
letní jazykový pobyt na Maltě