BRNO +420 511 110 662 brno@alfa-agency.cz | PRAHA +420 222 360 511 praha@alfa-agency.cz

Přihlaste se na středoškolské studium v zahraničí od února 2022!

Přihlaste se na středoškolské studium v zahraničí od února 2022 Není čas...

Stipendium – Rok/Semestr na střední škole v USA 2020/2021

Stipendium - Rok/Semestr na střední škole v USA 2020/2021 Studuj ZDARMA!...

Sledujte náš Instagram

Sledujte náš Instagram - alfaagency. Kromě novinek můžete sledovat i naše...

Setkání se zástupci zahraničních středních škol

Potkej se se zástupci zahraničních středních škol.Vyber si svou High...

Střední školy v zahraničí

Kolik musím mít let?

Pokud se vejdeš do věkového rozmezí
13–19 let, je studiu na střední škole v zahraničí určené právě pro tebe. 

Kolik budu studovat předmětů?

Počet předmětů je na středních školách v zahraničí různý. Země na evropském kontinentu mají obdobně jako my více předmětů v průběhu školního roku. Pokud se posunete dál do Velké Británie a budete studovat tzv. A-levels, čekají vás tři předměty, zato hodně intenzivně. Na Novém Zélandu to bude kolem pěti předmětů, v Austrálii a v USA kolem sedmi. V Kanadě to mohou být čtyři předměty jeden semestr, čtyři druhý, nebo osm předmětů po celý školní rok.

Na jakých středních školách lze v zahraničí studovat?

V naší nabídce máme více typů programů – státní a soukromé střední školy, školy v rámci distriktů, školy pro holky i kluky, školy jen pro holky nebo jen pro kluky, internátní školy.

Můžu si předměty vybrat?

Většinou programy nabízí flexibilitu a předměty, které budete studovat, si můžete vybrat. Pokud existuje nějaký předmět, který musíte v zahraničí studovat, je potřeba toto řešit při podání přihlášky.

Jak dlouho můžu v zahraničí studovat?

To záleží jen a jen na tobě. Máme programy od několika týdnů po několik let, nejoblíbenější jsou pobyty na jeden semestr (pololetí) a na školní rok. Studenti, kteří si chtějí studium v zahraničí vyzkoušet nebo nechtějí odletět na delší dobu, dávají předost trimestrálním pobytům (na tři měsíce).

Můžu v zahraničí odmaturovat?

Ano, v zásadě je to možné, je ale potřeba dát nám vědět předem, abychom vybrali takový program a délku studia, aby byla maturita při ukončení studia možná. Při studiu J1 Exchange programu v USA není možnost maturitu garantovat.

Ubytování

Jaké typy ubytování jsou při studiu v zahraničí s Alfa Agency možné?

Většina programů studia střední školy v zahraničí je s ubytováním v hostitelské rodině. Můžeš ale také odjet studovat na internátní střední školu, kde budeš bydlet v rezidenci školy. Některé programy kombinují obojí (přes týden ubytování na internátu, o víkendu u hostitelské rodiny).

Jaké výhody má ubytování v internátu/rezidenci školy?

Rezidence školy je často přímo v kampusu, a pokud tomu tak není, má škola zajištěnou dopravu mezi rezidencí a kampusem školy. Budete mít nejspíš spolubydlícího z jiné země, kromě kultury vaší hostitelské země tak získáte povědomí i o dalších kulturách a zvycích. Většinu času budete trávit s vašimi vrstevníky.

Jaké výhody má ubytování u hostitelské rodiny?

Hostitelské rodiny poskytují studentům opravdový vhled do kultury dané země. Získáte povědomí o tom, jak lidé v zahraničí žijí, jakým způsobem komunikují, jak tráví svůj čas nebo řeší každodenní činnosti. Díky komunikaci s rodinou budete neustále v cizojazyčném prostředí, jazykový posun na sebe nenechá dlouho čekat. Pokud budete mít v rodině sourozence stejného věku, je možné, že budete s nimi trávit více času a proniknete do tajů teenagerovského světa ve vaší hostitelské zemi.

Co budu v zahraničí jíst?

Stravovací návyky jsou různé po celém světě, česká kuchyně je velmi specifická, a tak v zahraničí narazíte na kuchyni, která bude od té naší naprosto odlišná. Pokud budete bydlet u hostitelské rodiny, budete tady mít zajištěnou stravu. Nečekejte ale teplé obědy, v zahraničí je většinou hlavním jídlem dne večeře. Pokud budete bydlet ve školní rezidenci, připravte se na pořádnou dávku všeho možného z celého světa.

Financování

Kolik studium v zahraničí stojí?

Cena programu závisí na celé řadě faktorů. Tím nejdůležitějším je, jestli se na dané škole hradí školné, a zdali jsou hostitelské rodiny placené, nebo dobrovolnické. Pokud se věnujete angličtině, nejlépe finančně vyjde rok na střední škole v USA, pokud studujete jiný jazyk (španělština, němčina, francouzština), určitě se porozhlédněte po programech v evropských zemích. Zpravidla nejnákladnější je studium na prestižních soukromých internátních školách.

Nabízíte stipendia?

Pokud nabízí určitý program/škola stipendium, dozvíte se to od nás. V případě soukromých středních škol v USA/Kanadě je také možnost využít tzv. Financial Aid, tedy částečné snížení studijních nákladů ze strany školy.

S jakými výdaji navíc mám počítat?

V ceně programu nejsou zpravidla zahrnuty náklady na letenku, vízové poplatky, popříletový Welcome Camp, poplatky za učebnice/skříňku/školní pomůcky nebo kapesné.

Jaké doporučujete kapesné?

Našim studentům doporučujeme 300 USD, 250 CAD/AUD/NZD nebo 200 EUR na měsíc. Záleží na tom, jaké máte výdaje a s jakou sumou vystačíte. Z kapesného si budete platit vlastní aktivity, oblečení, obědy ve škole, místní dopravu, apod. Je dobré zařídit si mezinárodní platební kartu, ať s sebou nemusíte vozit větší hotovost.

Zdravotní pojištění

Zahrnuje studium v zahraničí zdravotní pojištění?

Většina programů, které Alfa Agency nabízí, zahrnuje zdravotní pojištění pro mezinárodní studenty. Pokud tomu tak není (v případě některých evropských programů), rádi vám pomůžeme se zařízením zdravotního pojištění pro vaše studium v zahraničí.

Co všechno je pojištěním kryté?

Zdravotní pojištění, které je zajištěno ze strany našeho zahraničního partnera, je komplexním pojištěním vhodným pro mezinárodní studenty a kryje běžná ošetření spojená se zraněním nebo onemocněním. O pojistných podmínkách konkrétního programu vás budeme informovat.

Mám se odhlásit ze zdravotního pojištění v ČR?

Odhlášení za zdravotního pojištění v ČR není potřeba, pojišťovně stačí doložit, že MŠMT uznává vaše studium v zahraničí na úroveň studia v ČR.

Mám se připojistit?

Studentům doporučujeme připojištění na den letu, protože zdravotní pojištění začíná platit v moment, kdy doletíte do vaší cílové destinace. Pokud plánujete po ukončení programu cestovat se svými rodiči, určitě nezapomeňte na pojištění ode dne, kdy vás rodiče v zahraničí vyzvednou

Víza a potřebné dokumenty

V jakých zemích je požadováno studentské vízum?

Při studiu střední školy v zahraničí je potřeba vyřídit si vízum do USA, Kanady (při pobytu delším než 6 měsíců), na Nový Zéland, do Austrálie a do zemí v Latinské Americe/Asii. V rámci Evropské unie není třeba vízum řešit.

Co když budu studovat v Kanadě necelých šest měsíců?

Pokud chceš odletět do Kanady na střední školu na studium v délce jednoho trimestru nebo semestru, tedy kratší dobu, než 6 měsíců, stačí ti ke vstupu do země povolení eTA. S žádostí ti rádi pomůžeme.

Musím si vše zařídit sám/sama?

Vůbec ne, Alfa Agency je tady pro tebe. Ze strany školy zajistíme všechny dokumenty potřebné k podání vízové žádosti, se kterou ti také pomůžeme. Máme léta praxe a umíme se v úředním jazyce ambasád snadno zorientovat.

Co když se rozhodnu studium v zahraničí prodloužit?

Pokud studuješ střední školu v zahraničí a máš udělené studentské vízum, je třeba při prodloužení studia také zažádat o prodloužení víza. Více informací a postup ti rádi sdělíme v našich kancelářích.

Potřebuji vízum do USA, pokud na své cestě do zahraničí přesedám v USA?

Vízum není třeba, ale je potřeba vyřídit povolení ke vstupu do USA (tzv. ESTA). S tímto ti také rádi pomůžeme.

Uznání studia v zahraničí – MŠMT

Co když mám na své škole v ČR individuální plán?

Pokud vám vaše škola v ČR umožní individuální plán, není třeba uznání studia v zahraničí přes MŠMT řešit, protože zůstáváte studentem české střední školy i při studiu v zahraničí.

Kdy je třeba žádost o uznání studia v zahraničí na úroveň studia v ČR podat?

Jakmile budete studovat v zahraničí a budete mít stabilní rozvrh, požádejte si na své zahraniční střední škole o potvrzení o studiu včetně všech náležitostí, které MŠMT požaduje. Tyto dokumenty zašlete svojí rodině v ČR, která vyplní formulář žádosti a žádost na MŠMT podá. Pokud vám už bylo 18 let, je třeba myslet i na plnou moc pro vaše rodiče.

Co když mám na své škole v ČR přerušené studium?

Pokud si na své střední škole zažádáte o přerušení studia a škola vám vyhoví, je potřeba s ohledem na zdravotní a sociální pojištění zažádat o uznání studia v zahraničí na úroveň studia v ČR. Rozhoduje o tomto Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT). Na MŠMT je třeba zaslat žádost spolu s přílohami dokumentujícími vaše studium v zahraničí.

Souvisí přerušení studia v ČR s uznáním studia v zahraničí?

Ne, přerušení studia je vázáno na vaši střední školu a rozhoduje o něm vedení školy. Uznání studia v zahraničí je na vaší škole nezávislé a je v kompetenci MŠMT. Jsou to tedy dva rozdílné procesy.

Jaký je kontakt na MŠMT pro více informací?

Informace o uznávání studia na střední škole v zahraničí naleznete na stránkách MŠMT: http://www.msmt.cz/vzdelavani/skolstvi-v-cr/uznavani-kvalifikaci-studium-v-zahranici

Katalogy ke stažení v pdf

Střední školy v zahraničí

Austrálie a Nový Zéland

Jazykové kurzy pro dospělé, manažery a učitele

Jazykové kurzy pro mládež

CHCETE SE DOZVĚDĚT VÍC
O STUDIU V ZAHRANIČÍ?

Vyplňte formulář níže a pošlete nám Vaše dotazy.

Kontakt

Alfa Agency Brno
Nám Svobody 12, 602 00 Brno
E  brno@alfa-agency.cz
T  511 110 662

Kontakt

Alfa Agency Praha
WorkLounge Forum Karlín,
Pernerova 51, Praha 8
E praha@alfa-agency.cz

Otevírací doba

Pondělí–Čtvrtek 9.00–18.00 H
Pátek 9.00–17.00 H

Případně dle domluvy

Jana
Richterová

Pokud máš otázku
k nabídce,
ráda ti pomohu. 
Tým
ALFA AGENCY

T 777 778 990
E studium
@alfaagency.cz

You have Successfully Subscribed!