BRNO +420 511 110 662 brno@alfa-agency.cz | PRAHA +420 222 360 511 praha@alfa-agency.cz

Pokud jsi někdy uvažoval nad tím, že bys chtěl studovat v zahraničí, neváhej a stůj si za tím! Už je to skoro měsíc, co jsem odletěla studovat za „velkou louži“ do Kanady, Vancouveru a je to něco úžasného!

Když jsem byla odlétala, strašně jsem se bála, jak na letištích zabloudím, ale bylo to v pohodě, když jsem nevěděla, tak jsem se zeptala, a všichni byli ochotní a hodní a vysvětlili mi cestu. 

Moje rodina je naprosto skvělá, ve všem mi vyjde vstříc, je moc hodná, ochotná a vždy chápající a nápomocná, když zrovna nevím to jedno konkrétní slovo.

Čekala jsem, že škola bude hrozná dřina, ale opak je pravdou. Předměty jsem si mohla navolit, jaké jsem chtěla, takže když zrovna nemáš buňky na fyziku jako já, prostě si ji do svého rozvrhu nezařadíš. Je tu i spoustu jiných předmětů, které si v Čechách nevyzkoušíš, a to je třeba vaření, tanec, fotbal jako vyučovací předmět!, fotografování, design, grafika, návrhy budov, šití nebo práce s dřevem. Jediné, co je trošku stresující je, že jedna vyučovací hodina trvá 80 minut, ale denně mám jenom 4 vyučovací hodiny, takže to uteče jako voda.

Protože škola končí v 15 hodin každý den, odpoledne jsou volná a na to se zaměřuje tvá škola. Na začátku roku jsem si mohla vybrat z bezpočtu sportů jako je basketbal, volejbal, plavání, tanec, fotbal, americký fotbal nebo třeba i hokejbal. Dále je tu i spoustu klubů, do kterých se můžeš přihlásit – studentská rada, fotoklub, zájmový klub a spoustu dalšího! Rozhodně tady není nuda! Kdyby se ti přece jen nic nelíbilo, ve Vancouveru se vždycky něco najde, co zaujme. Jsou tu jak hory, tak moře, různé galerie, výstavy, muzea, nákupní centra, sportovní akce, koncerty a na každém rohu je park, kde se mohou hrát různé hry anebo si jen tak sednout s knížku do trávy.

Kamarády jsem si tu našla hned na začátku školy, protože spoustu dalších studentů (hlavně z Itálie, Německa, Mexika a Brazílie) mělo tu stejnou myšlenku, a to studovat v zahraničí.

Určitě to stojí za to! Tak neváhej a i ty si jdi za svým štěstím!

Adéla, studium v Kanadě