BRNO +420 511 110 662 brno@alfa-agency.cz | PRAHA +420 222 360 511 praha@alfa-agency.cz

Vždy jsem v cestování viděla neuvěřitelné dobrodružství a toužila jsem poznat jiné národy, jejich kulturu, jedinečnou přírodu a také se něco naučit. Když se mi naskytla příležitost
studovat na střední škole v zahraničí, ani jsem nezaváhala a začala se chystat na cestu do Austrálie.

Právě tam jsem se vždy toužila podívat. S pomocí agentury jsem si vybrala nejen město v Austrálii, ale i školu, aby vyhovovala mým zálibám a preferencím.

Na mnou vybrané škole jsem měla předměty jako fotografii nebo tanec, něco co na naší střední nezažijete. Dále jsem nesmírně ocenila pomoc s vyřizováním víza nebo například přihlášky do školy, což bych tenkrát asi sama nezvládla. Ještě před odletem jsem se dozvěděla i o mé hostitelské rodině, a tak jsem s nimi už od začátku mohla být v kontaktu. No a mohlo se vyrazit!

Přiznám, že cesta byla trochu náročná, hlavně proto, že jsem letěla tak daleko poprvé a sama. Ale to, co přišlo potom, rozhodně za to vyčerpání stálo. Když jsem konečně doletěla do Austrálie, nemohla jsem uvěřit, jak může být až tak rozdílná. Už jen fakt, že jejich zima znamená průměrně 27°C. Každý, koho jsem potkala byl neuvěřitelně přátelský a otevřený, včetně mé hostitelské rodiny.

Ve škole nám jako zahraničním studentům vycházeli velmi vstříc. Na mojí škole bylo v tu dobu asi 68 zahraničních studentů, takže to pro místní nebyla žádná novinka. Ovšem byli trochu překvapení, když zjistili, že jsem Češka. Nikdo jiný z České republiky tady ještě nebyl (připravte se na vysvětlování, kde že vlastně ČR leží, aspoň dvakrát denně). Tohle taky znamenalo, že po celé tři měsíce mého pobytu, jsem nemluvila jinak, než anglicky. Takhle jsem si svou angličtinu neskutečně zlepšila a snad pochytila nějaký ten přízvuk. Získala jsem jedny z nejlepších kamarádů ve svém životě a seznámila se s rozdílným stylem života.

A v neposlední řadě jsem zažila jedinečnou přírodu Austrálie, kterou jinde na světě neuvidíte. Mými oblíbenci jsou rozhodně klokani. Samozřejmě, že po cestě můžete narazit na nějaké překážky, ale neustále je s vámi někdo, kdo vám pomůže.

Ať už je to agentura, koordinátoři nebo noví kamarádi. Opravdu bych všem doporučila tímto způsobem vycestovat. Získala jsem jedinečné zkušenosti, které bych za nic nevyměnila, a na tenhle nemalý výlet do Austrálie budu napořád vzpomínat a hned bych si to zopakovala.

Lucka, studium v Austrálii